Annelik Öncesi Çatlak Önlemeye Yardımcı Krem - L'rouge İlk Adım

 

 

L’rouge İlk Adım / Annelik Öncesi Çatlak Önlemeye Yardımcı Krem

Gebelik döneminde alınan kilolara, hormonların değişmesine ve deride gerilmelere bağlı gebelikte çatlak oluşumu meydana gelmektedir. Alınması gerekenden daha fazla bir kilo artışı ya da ani kilo alımı yaşayan anne adaylarında çatlaklar daha yoğun ortaya çıkmaktadır bu etkenlerin nedeni ile cildin elastikiyet görevini yapan liflerde incelme gerçekleşir.
Gebelikte meydana gelen çatlaklar kalıcı çatlaklardır ama erken dönemde yapılan bazı tedavi yöntemleri ile bu çatlak oluşumları en aza indirilebilir.
Cildin elastik özelliğini korumaya yardımcı nemlendirici ve yağlı kremler kullanarak bu çatlakları en az seviyeye indirmek mümkün olacaktır.

Özellikleri ve Faydaları
Hamilelikte veya hızlı kilo alma durumunda çatlak oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Hamileliğin üçüncü ayından itibaren sabah ve akşamları ince bir tabaka halinde sürülmesi cildin nemlenmesini sağlamakla birlikte, çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Kullanım Şekli; Sabah ve akşam günde en az iki kez ince bir tabaka halinde karın, göğüs, bacak ve kollara sürebilirsiniz.

Paraben, Phtalate, Renklendirici ve Hayvansal Maddeler İÇERMEZ

 

 

 

İçerdiği Aktif Maddeler:

Hyaluronic Acid
Özellikle bağ dokusunun ekstrasellüler matriksinde bulunan, yüksek molekül ağırlıklı, negatif yüklü lineer bir polisakkarittir. Kimyasal olarak, glikozaminoglikan adı verilen, bağ dokusu proteinleri grubunun en basit ve sülfat içermeyen tek üyesidir.Diğer doğal ve sentetik polimerlere göre çok daha fazla su tutma kapasitesine sahiptir.
Hyaluronic Acid’in 1 birimi 1000 katı kadar nem tutma kapasitesine sahiptir. Hyaluronic Acid, dokuların hidrasyonu ve nemlenmesinde, dokulardan madde geçişinde, hücrelerin hareketinde ve farklılaşmasında önemli rol oynamaktadır. Hyaluronic Acid derinin hem dermis hem de epidermis tabakasında bulunmaktadır. Hyaluronic Acid’in yara iyileşmesinde olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir. Bu nedenle ortopedi, romatoloji, oftalmoloji, dermatoloji ve kozmetolojide kullanılmaktadır.

 

Shea Butter:
Karite ağacının bademinden elde edilen bu yağ, nemlendirici, besleyici, koruyucu ve canlandırıcı özelliktedir.

 

 

Vitamin A:
Antioksidan özeliği vardır. A vitamini cilt hücrelerini harekete geçirir. Böylelikle alttan genç hücreler çoğalır ve cildin üst tabakası yenilenir. Cilt pürüzsüz bir görünüm alır.

 

Vitamin E

 • İyi bir nemlendiricidir.
 • Antioksidan özelliği vardır.
 • Enfeksiyonlara karşı koruyucu özelliği bulunur.
 • Güneşten koruma özelliği de vardır.

 

Dexpanthenol:
Dexpantenol, vücudun yüzeyini örten dokuların oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı, doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlayan yenilenme / kendini onarma mekanizmasını kolaylaştıran bir maddedir.

Allantoin:
Nemlendirici, hücre yenileyici, tahriş giderici veyaşlanma karşıtı etkisi vardır.

Sodium Chondroitin Sulphate
Kıkırdak ve bağ dokularının doğal yapısında yer alır. Glukozamin ile birlikte kıkırdak dokusunun güçlenmesini ve korunmasını sağlar. Yüksek su tutma kapasitesi nedeniyle, kıkırdağın elastisitesine belirgin bir katkısı vardır.

Gliserin:
Gliserinin, nem tutucu bir işlevi vardır; ciltteki su seviyesini düzenlemeye yardımcı olur ve cildin kurumasını önler.
Gliserin, ayrıca, egzama belirtilerini yatıştırmak için kullanılır ve ciltteki kaşıntıyı ve kuruluğu giderir.

İçerdiği Bitkisel Doğal Yağlar:

Perilla seed oil
Perilla nın yaprak ve tohumları ilaç yapımı için kullanılmaktadır. Perilla yağı omega 3 yağ asidive alfa linolenik asit (ALA) için çok önemli bir kaynaktır. Yağın % 60 kadarını ALA oluşturmaktadır. Perilla yağı aynı zamanda alerjik reaksiyonların baskılanmasında faydalıdır. Yine perilla yağının içeriğinde bulunan yağ asitlerinin yaşlanmaya karşı koruyucu etkileri olabileceği düşünülmektedir.

 

 

Buğday tohumu yağı
Yanık ve ülserler, kırışıklık, güneş yanığı ve yol açtığı hasarın onarımına yardımcı olur. Yara izlerinin düzeltilmesine yardımcı olur. Kuru veya çatlak cilt, egzema ve sedef hastalığı da buğday tohumu yağı ile tedavi edilebilir.

 

 

 

Zea mays germ oil ( Mısır püskülü yağı )
Ciltteki çatlaklara iyi gelir. Kasları açıcı özelliği vardır.

 

 

Jojoba tohumu yağı:

 • Antialerjendir.
 • Kırışıklıklarda etkilidir.
 • Kuru ciltleri nemlendirir.
 • Ciltteki yanmayı ve dökülmeyi hafifletir.
 • İltihaplı egzamalarda ve selülit tedavisinde kullanılır.
 • Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler.
 • Cilde esneklik kazandırarak karın ve bacaktaki çatlakları önler.
 • Antibakteriyel, antiinflamatuar ve antioksidandır.

 

Macadamia ternifolia seed oil
Önemli yağ asitleri bakımından zengin olan bu yağ, aynı zamanda omega 3 ve 6 içerir. Yumuşatıcı ve nemlendirici etkiye sahip olan bu yağ, serbest radikallerle savaşır ve yumuşak bir dokunuş sağlar.

 

 

Olive glicerides (zeytin yağı)
Zeytinyağı doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yağdır. Özellikle omega-3 açısından zengindir.
Zeytinyağı cilde esneklik kazandırır.

 

İçerdiği Bitkisel Ekstraktlar:

Centella Asiatica Extract (Kaplan çiçeği)

 • Cildimizin doğal koruyucu tabakasına destek olarak cildin yenilenmesini hızlandırır, doku bozukluklarını giderilmesini ve tedaviyi destekler
 • Antiirritant ve Antiinflamatuar
 • Deri hassasiyetini azaltıcı
 • Deriyi sıkılaştırıcı
 • Bağ dokularını, damar çeperlerini güçlendirici
 • Granülasyonu destekler

Lysolecithin Extract Chamomilla Recutita Flower Extract (Papatya çiçeği ekstresi)
Kalsiyum, potasyum, fosfor mineralleri, A, B1, B2, C vitaminleri, Apigenin ve karoten açısından oldukça zengindir.
Bunların dışında özellikle proteolitik enzimlerden bol miktarda içermektedir. İçindeki bileşenler nedeniyle, antiirritant, antienflamatuar, antiseptik etkisi yüksektir. Deriye ipeksi bir yumuşaklık ve his kazandırır ve dermatit probleminde tedaviye yardımcı olur.

error: L\'rouge İlk Adım