Bebek Losyonu - L'rouge İlk Adım

 

 

L’rouge İlk Adım / Bebek Losyonu

Bebeklerin cildi ince ve daha az yağlıdır, bu nedenle de tahrişlere daha duyarlıdır. Bebek cildinin erişkinlere göre farklılıklar göstermesi, ince ve hassas olması; isilikten konağa, pişikten egzamaya birçok cilt  hastalığına neden olabiliyor. Bebek cildi daha fazla özen ister.

Paraben, Phtalate, Hayvansal Maddeler İÇERMEZ

 

 

 

Özellikleri ve Faydaları
Bebek cildi, sürekli nem kaybederek kurumaya meyillidir. Cilt temizliğinden sonra veya açık havaya çıkmadan önce bebek cildini nemlendirerek korunmasına yardımcı olur. Özel olarak geliştirilen yağ kompleksi bebeğinizin cildiyle dost yağlardan oluşur. Bunlar; Buğday Tohumu Yağı,Jojoba Yağı, Macadamia Yağı, Mısır Yağı gibi doğal yağlardır.İçeriğinde bulunan Aynı Safa ve Papatya Özü sayesinde cildin rahatlamasına yardımcı olur.Retinyl Palmitate (Vitamin A)ve Tocopherol Acetate (Vitamin E), Omega3 – Omega 6 (Vitamin F), Omega 9 enetkili cilt hücrelerini yenileyici aktiflerdir. Bu vitaminler yenileyici etkileri sayesinde cildin dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olur ve cildi besler. L’rouge Bebek Losyonu, içeriğindeki gliserin ve bitkisel yağların nem kaybını önleyici etkisiyle cildin nemini korur vekurumasını engellemeye yardımcı olur.

Kullanım Şekli: Banyodan sonra bebeğinizin yüzüne ve/veya tüm vücuduna uygulayabilirsiniz.

İçerdiği aktif maddeler:

Shea Butter:
Karite ağacının bademinden elde edilen bu yağ, nemlendirici, besleyici, koruyucu
ve canlandırıcı özelliktedir.

 

 

Dexpanthenol:
Dexpantenol, vücudun yüzeyini örten dokuların oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı, doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlayan yenilenme / kendini onarma mekanizmasını kolaylaştıran bir maddedir.

Allantoin:
Nemlendirici, hücre yenileyici, tahriş giderici ve yaşlanma karşıtı etkisi vardır.

 

 

 

Olive glicerides (zeytin yağı)
Zeytinyağı doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yağdır. Özellikle omega-3 açısından zengindir. Doymamış yağ asitleri (omega-3) cilde nem ve esneklik sağlar.

 

 

Gliserin:
Gliserinin, nem tutucu bir işlevi vardır; ciltteki su seviyesini düzenlemeye yardımcı olur ve cildin kurumasını önler.

Vitamin A:

 • Antioksidan özeliği vardır.
 • A vitamini cilt hücrelerini harekete geçirir.

 

 

Vitamin F :

 • Cildin doğal bariyer işlevini onarır.
 • Optimum nemlilik seviyesini korur.

 

 

Vitamin E:

 • İyi bir nemlendiricidir.
 • Antioksidan özelliği vardır.
 • Enfeksiyonlara karşı koruyucu özelliği bulunur.
 • Güneşten koruma özelliği de vardır.

 

İçerdiği Bitkisel Doğal Yağlar:

Zea mays germ oil ( Mısır püskülü yağı )
Ciltteki çatlaklara iyi gelir. Kasları açıcı özelliği vardır.

 

 

 

Triticum vulgare germ oil (buğday tohumu yağı)
Buğday tohumu yağı içeriğinde bulunan E vitamini açısından çok zengindir. Cilt yapısında elastikiyet dokusunu arttırır. Yanık ve ülserler, kırışıklık, güneş yanığı ve yol açtığı hasarın onarımına yardımcı olur.
Yara izlerinin düzeltilmesine yardımcı olur. Kuru veya çatlak cilt, egzema ve sedef hastalığı da buğday tohumu yağı ile tedavi edilebilir.

 

 

Simmondsia chinensis seed oil (Jojoba yağı)

 • Cilt hastalıklarında koruyucu olarak kullanılmaktadır.
 • Antialerjendir.
 • Antibakteriyel, antienflamatuar ve antioksidandır.

 

Macadamia ternifolia seed oil
Esansiyel yağ asitleri bakımından zengin,yumuşatıcı ve nemlendirici etkiye sahip olanbu yağ, serbest oksijen radikalleriyle savaşır ve yumuşak bir dokunuş sağlar.

 

 

İçerdiği Bitkisel Ekstraktlar:

Chamomilla Recutita Flower Extract (Papatya çiçeği ekstresi)
Kalsiyum, potasyum, fosfor mineralleri, A, B1, B2, C vitaminleri, Apigenin ve karoten açısından oldukça zengindir.
Bunların dışında özellikle proteolitik enzimlerden bol miktarda içermektedir. İçindeki bileşenler nedeniyle, antiirritant, antienflamatuar, antiseptik etkisi yüksektir. Deriye ipeksi bir yumuşaklık ve his kazandırır ve dermatit probleminde tedaviye yardımcı olur.

 

 

Calendula Officinalis Extract (Aynısafa (Kadife çiçeği) Ekstresi):
İçerisinde bulunan etken maddeler Triterpene sapnonins, Flavonoids, Hydroxcoumarins, Carotenoids) sayesinde antibakteriyel ve aneljezik etkiye sahip bir bitkidir. Yara yanık, akne, mantar, sedef tedavisinde ortaya çıkan yangıyı, kaşıntıyı ve tahribatı azaltarak iyileşmeye yardımcı olur. Nemlendirici, teskin edici, yanmayı ve kaşıntıyı giderici, hücre yenilenmesini destekleyici, bağ dokularını güçlendirici etkisi vardır.

 

error: L\'rouge İlk Adım