Bebek Şampuanı - L'rouge İlk Adım

 

L’rouge İlk Adım / Bebek Şampuanı

Bebeklerin ciltleri, yetişkin insan cildinden çok daha hassas ve narindir. Saç dipleri yeni geliştiğinden ve bağışıklık sistemi henüz gelişmekte olduğu için yetişkinlere uygun olarak üretilmiş bir şampuan bebeğin cildinde çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Bu nedenle kullanılacak olan şampuanın da bebek sağlığını tehdit edici özellikte olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Paraben, Phtalate, Phenoxyethanol, SLES, Sodyum Klorür ve Hayvansal Maddeler İÇERMEZ.

Özellikleri ve Faydaları
Zengin içeriği ile; Cildi kurutmadan, cildin doğal koruma bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Sabun içermeyen, cilde uygun pH değeriyle cildin yapısına ve cildin su / yağ dengesine zarar vermez. B5 Vitamini içeren formülasyonu sayesinde cildi yumuşatır ve tahrişi önlemeye yardımcı olur. Doğumdan itibaren kullanılabilecek saç ve vücut şampuanı. pH 5.5

Kullanım şekli:
Bebeğinizin saçını ve vücudunu temizlemeniz için belli miktarda ürünü elinize sıkınız ve uygulayınız. Bebeğinizi nazikçe durulayın (ovmadan) bez bölgesine ve vücut kıvrımlarına özellikle dikkat edin baldırlar, koltuk altı, boyun, vb..)

İçerdiği aktif maddeler:
Biotin
H vitamini ya da B7 vitamini olarak da bilinen biotin B grubu vitaminlerden biridir. Saç dökülmesini önler ve saçların dayanıklılığını arttırır.

D-panthenol:
D- panthenol saç gelişimi için önemli bir etken olan Koenzim-A nın unsurlarından biridir. İçerdiği moleküler yapısından dolayı nemlendirici etkisi olan D-Panthenol, saç derisine nüfuz eden suyu hapsederek cildin nem dengesini korur. Saçlara ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Saç derisine ve saça kazandırdığı nem sayesinde saçlar esneklik kazanarak kolay taranır. Saçların koparak veya kırılarak dökülmesini önler.

İçerdiği Bitkisel Ekstraktlar:

Calendula Officinalis Extract (Aynısafa (Kadife çiçeği) Ekstresi):
İçerisinde bulunan etken maddeler (Triterpene sapnonins, Flavonoids, Hydroxcoumarins, carotenoids) sayesinde antibakteriyel ve aneljezik etkiye sahip bir bitkidir. Yara yanık, akne, mantar, sedef tedavisinde ortaya çıkan yangıyı, kaşıntıyı ve tahribatı azaltarak iyileşmeye yardımcı olur. Nemlendirici, teskin edici, yanmayı ve kaşıntıyı giderici, hücre yenilenmesini destekleyici, bağ dokularını güçlendirici etkisi vardır.

 

 

Yeşil Çay

 • Antihipertansif etkisi, antibakteriyel etkisi, antiviral etkisi ve nöroprotektif etkisi vardır.
 • Serbest radikallerden vücudu korur.
 • Sağlığa faydaları ile tüm dünyada popülerlik kazanan yeşil çay çok iyi bir antioksidan kaynağıdır ve saç çıkmasını teşvik ettiği yönünde bazı araştırma sonuçları bulunmaktadır.
 • ABD Ulusal Tıp Kütüphanesine göre 2007 yılında Kore’de Seul Ulusal üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırma da yeşil çayın içinde bulunan epigallocatechin-3-galat’ın saç büyümesini teşvik ettiği, hücreleri güçlendirerek yeni saç oluşumuna yardımcı olduğu belirlenmiştir. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırmasının saç uzamasını da hızlandırdığı yönünde benzer bir açıklama Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından da yapılmıştır.

Chamomilla Extract (Papatya ekstresi)
Papatya çiçeği ekstresi antiseptik ve saç derisi için antienflamatuar özelliklere sahiptir, ayrıca gözeneklerde derinlemesine temizlik yapar.
Kalsiyum, potasyum, fosfor mineralleri, A, B1, B2, C vitaminleri, Apigenin ve karoten açısından oldukça zengindir.
Bunların dışında özellikle proteolitik enzimlerden bol miktarda içermektedir.
İçindeki bileşenler nedeniyle, antiirritant, antienflamatuar, antiseptik etkisi yüksektir.

 

Panax Ginseng Root Extract

 • Saç Büyümesini uyarır;
 • Panax ginseng, topikal uygulama ile saçın yenilenme yeteneğini geliştir.
 • Saç derisinin kan akış hızını arttırır.
 • Bu özelliklerinden dolayı saç dökülmezini önlemeye, saç köklerinin ve hücrelerinin sağlığını korumaya yardımcı olur.
 • Ayrıca ginseng saç için uyarıcı ve büyümeyi hızlandırıcıdır.

Tilia Cordota Flower Extract (Ihlamur çiçeği ekstresi)
Saç bakımı yapmak için ıhlamurun çiçeğinden, yaprağından, ağacından ve kabuklarından yararlanılabilir. Ihlamurun yapısında C vitamini, uçucu yağlar, şeker, tanen, reçine ve güçlendirici enzimler bulunur. Yapısındaki bu maddeler cilt sağlığı için faydalı olduğu kadar saç bakımı için de önemlidir.

 • Ihlamur yapısında saç dökülmesini büyük oranda engelleyen C ve P vitaminleri bulundurur.
 • Bu vitaminler sayesinde saç derisini temizler, saç kökleri güçlenir ve saç dökülmesi azalır.
 • Ihlamur saç derisine etki ederek yeni saç köklerinin oluşumuna katkıda bulunur. Bu sayede saçların gürleşmesine yardımcı olur.
 • İçeriğindeki güçlendirici enzimler sayesinde saça bakım yapar, saçlar daha sağlıklı ve parlak görünür.
 • Saçtaki kepeklenme ve çabuk yağlanma sorunlarına karşı etkilidir.
 • Ihlamurun içerisindeki antioksidan özler saçkıran gibi saç derisinde meydana gelen hastalıklara karşı iyileştirici özellik gösterir.
error: L\'rouge İlk Adım